24 вересня, Неділя, 2023
A- A A+

Будь які батьки намагаються захистити своє чадо від поганих речей у цьому світі!

Інтернет не виключення. Сам по собі Інтернет не поганий, він джеркало, в якому відбилася людська реальність. Є в Інтернеті хороші речі? Є! Але і є погане для дітей!

rod controll pc-serv

Дана стаття покликана допомогти батькам убезпечити своїх дітей від небажаного контенту в мережі.

Для захисту ми виберем максимум бюджетний варіант, це використання DNS серверів.

Чому саме DNS? Тому що це дуже просто, а якщо у вас встановлений роутер, можна поширити його дію відразу на всю домашню мережу. Але спочатку розберемося, що це за звір і як він працює :-)

Отже, DNS, це каталог IP адрес усього інтернету, Коли Ви вводите адресу в браузер він спочатку відправляє запит на DNS сервер, а той його вже перенаправляє на потрібу IP адресу (наприклад сайт pc-service.cv.ua ) розміщується по адресі 91.209.24.226). Грубо кажучи, це телефонна книга інтернету.

Сервіси безпечних і надійних DNS-серверів забезпечують базовий веб-захист і батьківський контроль, фільтруючи і блокуючи небезпечні, шкідливі і небажані веб-сайти на першому рубежі доступу до мережі Інтернет.

Популярні сервіси:

MetaCert DNS
Яндекс.DNS
Norton ConnectSafe
OpenDNS Premium DNS
Google Public DNS
Comodo Secure DNS

 

Яндекс DNS містить в собі три ступені захисту:

Перший «базовий» завдяки близького розташування серверів прискорює завантаження інтернет-сторінок.

Друга «безпечна» працює як перша і блокує доступ до сайтів які поширюють шкідливе програмне забезпечення та сайтам шахраїв.

І третя «сімейна», включає в себе перші два ступені, а також забороняє доступ до порносайтів, що за наявності дітей шкільного віку буде зовсім не погано :)

Тепер розглянемо як налаштувати своє обладнання для роботи через Яндекс.DNS. Найкраще, звичайно ж, це налаштовувати роутер.

БАЗОВИЙ:
77.88.8.8
77.88.8.1
БЕЗПЕЧНИЙ:
77.88.8.88
77.88.8.2
СІМЕЙНИЙ:
77.88.8.7
77.88.8.3

 Ми продемонструємо приклад на базовому профілі, але більшості користувачів рекомендую використовувати «Безпечний», а при наявності будинку дітей «Сімейний»

Насамперед необхідно зайти на ваш роутер в закладку DHCP - "Настройки DHCP" та вказати адреси в поля:

"Первичный DNS:"  77.88.8.8

"Вторичный DNS:" 77.88.8.1

dhcp-tp-link

Після чого натиснути на кнопку "Сохранить", Ваш роутер запропонує Вам перезавантажитись, підтвердіть перезавантаження і отримуйте безпечне з'єднання :-)

Якщо ж ви хочете налаштувати тільки один комп'ютер або у вас ще немає роутера і домашньої локальної мережі, тоді підемо іншим шляхом.

В треї тиснемо по значку «Мережа» правою клавішею і вибираємо «Центр управления сетями и общим доступом»

lan

Натискаємо по основному мережевому адаптеру, це дасть можливість відкрити вікно статистики та стану підключення

lan2

Натискажем на кнопку "Свойства"

lan3

Шукаємо в нижньому списку «Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)» вибираємо його і відкриваємо властивості

lan4

Перемикаємо на «Використовувати наступні адреси DNS-серверів» і вводимо необхідні сервери, обраного нами профілю роботи. Тиснемо ОК, а потім закрити. Дайте мережевому підключенню десять секунд на оновлення параметрів і все, можете користуватися. Ви зробили ще один крок у бік безпеки вашого комп'ютера.

lan5

Ось тепер ми перевіримо на скільки працює даний спосіб ввівши в пошуковій системі запит на відкриття порно сайтів, і який вміс отримають у результаті діти :-) 

block porn

На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, підписавшись на групу у VK та Facebook

Якщо у Вас щось не вийшло то наші спеціалісти з радістю Вам допоможуть налаштувати батьківський контроль на Ваших комп'ютерах