27 лютого, Вівторок, 2024
A- A A+

old keys and lock

Збули пароль адміністратора VMware ESXi? Чи є спосіб відновити або скинути його? Як і багато дистрибутивів Linux, VMware ESXi також зберігає інформацію про облікові записи користувачів, включаючи односторонні зашифровані паролі, у файлі з назвою /etc/shadow. Просто завантажте сервер за допомогою компакт-диска Linux Live CD, і ви зможете легко видалити пароль користувача.

1. Завантажте сервер ESXi з Ubuntu Live. Через деякий час з’явиться системний інсталятор з опцією «Спробувати Ubuntu» або «Встановити Ubuntu». Клацніть на "Спробувати Ubuntu", щоб завантажити Ubuntu безпосередньо в оперативну пам'ять, не встановлюючи його на жорсткий диск.

try ubuntu

2. Потрапивши на робочий стіл Ubuntu, натисніть на піктограму Ubuntu у верхньому лівому куті та знайдіть GParted. Та запустіть його.

open GPartedПодивіться на макет розділу ESXi 5. Фактичний образ гіпервізора / системи знаходиться на першому розділі розміром 250 МБ (/dev/sda5), який містить файл state.tgz.

GParted

3. Тепер, коли ми знаємо, що розділом, який нам потрібно змонтувати, є /dev/sda5, закрийте GParted і відкрийте термінал.

ubuntu terminal

4. У терміналі введіть "sudo -s", щоб отримати root-доступ, а потім підключіть системний розділ ESXi за допомогою наступних команд. Після монтажу ви побачите файл state.tgz, який нам потрібно розпакувати зараз.

sudo -s
mount /dev/sda5 /mnt
cd /mnt
ls

mount sda5

5. Скопіюйте state.tgz до папки /tmp, а потім розпакуйте файл state.tgz, який містить інший стислий архів з ім'ям local.tgz.

cp state.tgz /tmp
cd /tmp
tar xzf state.tgz
ls

untar state tgz

6. Розпакуйте файл local.tgz, у якому стиснуто каталог /etc.

tar xzf local.tgz
ls

untar local tgz

7. Перейдіть до каталогу /etc, і ви зможете отримати доступ до файлу, який містить хеш пароля кореневого облікового запису ESXi.

locate shadow

8. Запустіть команду vi shadow (або nano), щоб відкрити файл shadow у редакторі vi. Ви дізнаєтесь, що хеш пароля кореневого облікового запису оточений першими двома двокрапками. Щоб видалити існуючий пароль root, потрібно видалити хеш пароля.

esxi password hash

9. Видаливши хеш пароля, натисніть ESC, щоб повернутися до командного режиму. Введіть : wq і натисніть Enter. Це збереже ваші зміни та вийде з редактора vi.

save and exit vi

10. Повторно запакуйте файли та скопіюйте змінений файл state.tgz назад до системного розділу ESXi за допомогою таких команд:

cd ..
tar czf local.tgz etc
tar czf state.tgz local.tgz
cp state.tgz /mnt/
umount /mnt

copy state tgz back

11. Ми майже закінчили! Просто введіть перезавантаження, потім вийміть живий компакт-диск і зачекайте, поки ESXi сервер перезапуститься. Через деякий час ви отримаєте наступний екран, де ви зможете налаштувати систему, натиснувши F2.

vmware esxi

12. Просто залиште поле для пароля порожнім, і ви зможете увійти до кореневого облікового запису.

vmware esxi login

13. Переконайтеся, що ви встановили новий пароль користувача і зберігаєте його конфіденційно. Не втрачайте його знову.

set esxi root password

Тепер ви успішно скинули загублений пароль користувача на хості VMware ESXi. Процедура дещо складна, тому ретельно дотримуйтесь інструкцій вище. Насолоджуйся цим!